Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stronghold spot-on Pfizer

pro koťata a štěňata,dospělé psy a kočky
léčba infekce oblými červy
prevence onemocnění vyvolaných dirofiláriemiSložení - účinné látky:
Stronghold 45 mg 6% roztok: Selamectinum 45 mg
Stronghold 15 mg 6% roztok: Selamectinum 15 mg

Další varianty se liší procentem účinné látky (6%, 12%) a objemem pipety v závoslosti na velikosti zvířete, kterému přípravek aplikujeme.

Indikace nebo použití:
Léčba a prevence před zablešením způsobeným Ctenocephalides spp. po dobu jednoho měsíce po jednorázové aplikaci. To je výsledek adulticidních, larvicidních a ovicidních vlastností přípravku. Přípravek je také ovicidní po dobu 3 týdnů po podání. Prostřednictvím snížení populace blech, pravidelná měsíční aplikace březím a laktujícím zvířatům bude působit jako prevence zamoření vrhu blechami až do sedmi týdnů věku. Přípravek může být použit jako součást léčby alergické dermatitidy vyvolané blechami a prostřednictvím ovicidního a larvicidního působení může pomáhat kontrolovat stávající zamoření okolního prostředí blechami v prostorách, do kterých má zvíře přístup.

Prevence onemocnění vyvolaných dirofiláriemi Dirofilaria immitis s aplikací jednou měsíčně.

Stronghold může být bezpečně aplikován zvířatům infikovaným dospělými dirofiláriemi, podle správné veterinární praxe je však před zahájením léčby Strongholdem doporučeno, aby všechna zvířata ve věku 6 měsíců nebo starší žijící v krajinách, kde je přítomen vektor, byla vyšetřena na přítomnost infekce dospělými dirofiláriemi. Jako součást preventivní strategie proti dirofiláriím se také doporučuje pravidelné vyšetřování psů na přítomnost dospělých stádií dirofilárií, i když je Stronghold aplikován v měsíčních intervalech. Tento přípravek není účinný proti dospělým D. immitis.
Léčba ušního svrabu (Otodectes cynotis).

Kočky:
Léčba infestace všenkami (Felicola subrostratus)
Léčba parazitóz vyvolaných dospělými oblými červy (Toxocara cati)
Léčba parazitóz vyvolaných dospělými střevními měchovci (Ancylostoma tubaeforme)

Psi:
Léčba infestace všenkami (Trichodectes canis)
Léčba sarkoptového svrabu (způsobená Sarcoptes scabiei)
Léčba parazitóz vyvolaných dospělými střevními oblými červy (Toxocara canis)

Kontraindikace:
Nepoužívat u zvířat mladších 6-ti týdnů. Nepoužívat u koček, které trpí současně probíhajícím onemocněním, nebo jsou oslabené a mají podváhu (s ohledem na velikost a věk).

Nežádoucí účinky:
Použití přípravku u koček bylo ve výjimečných případech spjato s mírnou přechodnou alopecií v místě aplikace. Ve velmi výjimečných případech bylo pozorováno přechodné místní podráždění. Alopecie a podráždění obvykle vymizí samovolně, ale za určitých okolností je třeba použít symptomatickou léčbu.
Ve výjimečných případech může aplikace přípravku vyvolat lokální přechodné slepení chlupů v místě aplikace a/nebo výjimečný výskyt malého množství bílého prášku. To je normální a obvykle vymizí do 24 hodin po aplikaci a nemá vliv ani na bezpečnost, ani na účinnost přípravku.

Je důležité přípravek aplikovat podle uvedeného návodu, aby se minimalizovalo množství, které si zvíře může slízat. Pokud je slízáno velké množství, může se u koček výjimečně objevit krátkodobá hypersalivace.

STRONGHOLD byl testován bez nežádoucích účinků na více jak 100 různých čistých plemenech nebo křížencích plemen psů, včetně kólií, a u koček na křížencích plemen, a na 16 čistých plemenech.
Jestliže zaznamenáte jakýkoliv nežádoucí účinek, který není uveden v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.

Interakce:
Během rozsáhlého terénního testování nebyly zaznamenány žádné interakce mezi tímto přípravkem a běžně používanými veterinárními přípravky nebo léčebnými či chirurgickými postupy.

Dávkování:
Pouze pro vnější použití.

Aplikovat místně na kůži na bázi krku před lopatkami.

Stronghold se aplikuje jako jednorázová lokální dávka, která obsahuje minimálně 6 mg selamektinu/kg. Jestliže jsou léčeny současně u jednoho zvířete léčeny souběžné infestace nebo infekce provádí se jen jedna lokální aplikace doporučené dávky 6 mg/kg.

Vyndejte tubu Stronghold-u z jejího ochranného obalu.
Držte tubu svisle, silně stlačte uzávěr tak, aby jste propíchli špičku tuby, potom uzávěr odstraňte.
Rozhrňte srst zvířete na bázi krku před lopatkami, aby se obnažila malá část kůže.
Přiložte špičku tuby Stronghold-u přímo na kůži bez masáže. Silně stlačte tubu, aby jste vytlačili její obsah na jedno místo. Vyhněte se kontaktu přípravku s Vašimi prsty.
Neaplikovat, když je srst zvířete vlhká, i když šampónování nebo namáčení zvířete dvě nebo více hodin po aplikaci neredukuje účinnost přípravku.
K dostání pouze na lékařský předpis!