Jdi na obsah Jdi na menu
 


Specific FCW

 

SPECIFIC FCW Struvite Management

Specific FCW
Balení: 150 g
Léková forma: Konzerva
Popis: Prevence vzniku struvitových močových kamenů, maladsorpce a maldigesce, standartní krmivo pro dospělé kočky.
Skupina: Specific diety
Zvíře: Kočka

Doplňující informace

  • Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ FCD Crystal Prevention/FCW Struvite Management na 3 – 4 dávky dílčí, je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
  • Struvitová urolitiáza je pouze jedním z typů urolitiáz vyskytujících se u psů. Přesná identifikace jednotlivých typů urolitiázy je primárním předpokladem pro zavedení dietologických opatření, protože každá z nich vyžaduje rozdílný dietologický postup a volbu jiného krmiva. (viz. strana 171).
  • Dieta SPECIFIC™ FCD Crystal Prevention/FCW Struvite Management je snadno stravitelná a lze ji doporučit i v případech žaludečních a střevních potíží. V těchto případech je lépe rozdělit denní dávku na několik menších dávek během dne.
  • Dieta SPECIFIC™ FCD Crystal Prevention/ FCW Struvite Management má vysoký obsah energie, je proto vhodná i pro zdravé dospělé kočky s mírně zvýšenými energetickými nároky. Vysoce stravitelné a vyvážené živiny poskytují dospělé kočce všechny živiny nezbytné pro zdravý život.

 

Kontraindikace

  • Současné podávání acidifikátorů moče.
  • Koťata mladší šesti měsíců, březí a kojící kočky.
  • Metabolická a renální acidóza.

 

Komplementární informace

  • Pro prevenci návratu urolitů složených z kalcium-oxalátu, amonium-urátu nebo cystinu je doporučena dieta SPECIFIC™ FKD/FKW Heart and Kidney Support.
  • Pro obézní kočky se sklonem k tvorbě struvitových kamenů je určená dieta SPECIFIC™ FXD Adult a SPECIFIC™ FRD Weight Reduction.
  • Pro kočky s rekurentní idiopatickou cystitidou je doporučena konzervovaná strava SPECIFIC™ FCW Struvite Management nebo SPECIFIC™ FXW Adult.

 

 

Složení SPECIFIC™ FCW

Vepřové maso, hovězí maso, sójový olej, kukuřice, vejce, sušená syrovátka, minerální látky, rýže, semena jitrocele blešníku (psyllium), methionin, prášková celulóza, taurin, vitamíny a stopové prvky.

Neobsahuje žádné umělé antioxidanty, syntetická barviva a zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.