Jdi na obsah Jdi na menu
 


Specific CCD

SPECIFIC™ CCD Struvite Management

CCD

Indikace

  • Redukce vzniku struvitových močových kamenů u dospělých psů.

 

 


CCD ikony 100%Vlastnosti a charakteristika krmiva


Specific Handbook pdf8_img_250

 

Dieta má snížený obsah hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) pro rozpouštění a redukci vzniku struvitových krystalů a kamenů.


 

Specific Handbook pdf8_img_251

 

 

Kyselé pH moči pod 6,4 rozpouští struvitové krystaly a minimalizuje možnost vzniku nových struvitových krystalů.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_252

 

Vysoce kvalitní a vysoce stravitelné složky krmiva zajišťují maximální využití živin a menší objem výkalů.Specific Handbook pdf8_img_253

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat zdravé klouby, kůži a srst.

 

 

 

 

Doplňující informace

  • Zvýšený obsah sodíku v dietě podpoří vyšší příjem tekutin psem. Tímto způsobem je snižována koncentrace minerálních látek v moči a zvyšována frekvence močení.
  • Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ CCD Struvite Management na 3 – 4 porce za den je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
  • Struvitová urolitiáza je často spojena s infekcemi močového apa­rátu. Pokud bude infekce močových cest přítomna, SPECIFIC™ CCD Struvite Management bude účinný pouze tehdy, jestliže bude tato infekce močového aparátu léčena.
  • Struvitová urolitiáza je pouze jedním z typů urolitiáz vyskytují­cích se u psů. Přesná identifikace jednotlivých typů urolitiázy je primárním předpokladem pro zavedení dietologických opat­ření, protože každý typ urolitiázy vyžaduje rozdílný dietologic­ký postup. (hledejte v sekci SPECIFIC -Technické informace-Management urolitiázy)
 

Obsah živin

CCD2

Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

 

Kontraindikace

  • Kalcium oxalátová, amonium urátová nebo cystinová urolitiáza.
  • Současné podávání acidifikátorů moče.
  • Metabolická acidóza.
  • Psi s hyperlipidémií nebo pankreatitidou.
  • Štěňata, březí a kojící feny.

 

Složení

Kukuřičný škrob, pšenice, kukuřičný protein, živočišný tuk, vejce, minerální látky, bílá rybí moučka, prášková celulóza, hydrolyzovaný vepřový protein, vitamíny a stopové prvky, methionin, psyllium, slunečnicový olej.

Antioxidanty: aditiva schválená EC: BHA, BHT a propyl-galát.

Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla

Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.

 

CCD-6