Jdi na obsah Jdi na menu
 


Purina VD Feline DM Diabetes Management

Poskytuje kompletní a vyváženou výživu pro dospělé kočky. Dieta pomáhá stabilizovat hladinu krm08886.jpgglukózy při léčbě diabetu a snižovat potřebu inzulínu.

Indikace:

* Diabetes Mellitus
* Setrvalá hyperglykémie
* Enteritis
* Průjem
* Zánětlivé onemocnění střev (IBD - inflammatory bowel disease)


Dieta bohatá na bílkoviny s nízkým obsahem uhlohydrátů pomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi a může snižovat potřebu inzulínu.

Úloha diety při léčbě diabetu u koček je dodávat správně vyvážený poměr všech živin a zároveň pokrývat speciální potřeby pacienta.

Kočky mají vyšší potřebu bílkovin než psi a současně mají i vyšší metabolismus bílkovin. Vysoké procento bílkovin v krmivu je využito ke vzniku glukózy (glukoneogeneze). Zvýšená koncentrace bílkovin v této dietě zabezpečuje nároky koček na esenciální aminokyseliny a poskytuje základ pro tvorbu glukózy. Využití aminokyselin z krmiva k tvorbě glukózy umožňuje velmi výrazně snížit obsah uhlohydrátů (cukrů) v krmivu. Glukóza získaná při glukoneogenezi v játrech je do krevního řečiště odváděna mnohem pomaleji než při jejím uvolňování z uhlohydrátů v potravě v průběhu trávení.krm02739.jpg

Výsledkem je trvalejší rovnoměrné uvolňování glukózy a možnost snížení potřeby inzulínu.

Charakteristika:
Pro funkci krmiva Purina Veterinary Diets DM Diabetes Management Feline formula jsou důležité níže uvedené vlastnosti:

* Vysoká koncentrace bílkovin v krmivu
* Nízký obsah uhlohydrátů
* Zdroj omega-3 mastných kyselin
* Vysoký obsah antioxidantů