Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milbemax tablety Novartis:milbemax-stene.jpg
 
Pro štěňata,dospělé psy,březí a kojící feny
prevence a léčba smíšené infekce
K PREVENCI ONEMOCNĚNÍ DIROFILARIÓZY
 
Složení - účinné látky:
Milbemycinoximum 2,5 mg Paraziquantelum 25 mg Excipiens ad 125 mg - Pro štěňata a malé psy
Milbemycinoximum 12,5 mg Paraziquantelum 125 mg Excipiens ad 625 mg - Pro psymilbemax-pes.jpg
 
Indikace nebo použití:
Tablety pro psy ad us. vet. - širokospektrální anthelmintikum. Je určen pro psy k ošetření smíšených invazí dospělců tasemnic (cestody) a hlístic (nematody) následujících druhů: - Cestody: Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus spp., Mesocestoides spp. - Nematody: Ancylostoma caninum, Toxocara canis, Toxascaris leonina, Trichuris vulpis, Crenosoma vulpis, Angiostrongylus vasorum, přípravek je indikován k redukci míry infekce. Přípravek lze použít rovněž k prevenci onemocnění dirofiláriózy (Dirofilaria immitis), jestliže je indikována i doprovodná léčba cestodóz.Preventivní účinek Milbemaxu před možnou infekcí dirofiláriemi je 4 týdny po podání.
 
Kontraindikace:
Žádné.
 
Nežádoucí účinky:
Ve velmi vzácných případech byly u psů po podání tohoto veterinárního léčivého přípravku pozorovány systémové příznaky (jako letargie), neurologické příznaky (jako je svalový třes a ataxie) a/nebo gastrointestinální příznaky (jako zvracení, průjem, nechutenství, zvýšené slinění).
 
Zvláštní opatření pro použití:
Dle správné veterinární praxe je vhodné zvíře zvážit, aby byla zajištěna přesná dávka. Léčba psů s vysokým počtem cirkulujících mikrofilárií může někdy vést ke vzniku reakcí přecitlivělosti, jako jsou bledé sliznice, zvracení, křeče, ztížené dýchání nebo zvýšená salivace. Tyto reakce jsou spojeny s uvolněním proteinů z uhynulých nebo hynoucích mikrofilárií a nejde o přímý toxický účinek přípravku. Použití u psů postižených mikrofilaremií proto není doporučeno. V oblastech s rizikem dirofilariózy nebo v případech, kdy je známo, že pes v takových oblastech pobýval, doporučuje se před použitím Milbemaxu® konzultace s veterinárním lékařem, aby se vyloučila přítomnost současné invaze Dirofilaria immitis. V případě pozitivní diagnózy je indikována terapie proti dospělcům, dříve než se aplikuje přípravek Milbemax®. Invaze parazita Echinococcus představuje nebezpečí pro člověka. V takových případech je nutno dodržovat specifické předpisy léčby a postupy s ohledem na bezpečnost u lidí. Je nutno konzultovat tuto problematiku s ústavy parazitologie. Nebyly provedeny studie s velmi vysílenými psi nebo se zvířaty s vážně narušenými ledvinami nebo funkcí jater. Použití přípravku se pro tato zvířata nedoporučuje nebo jen po zvážení výše rizika nebo přínosu příslušným veterinárním lékařem. U psů do stáří 4 týdnů není invaze tasemnicemi obvyklá. Není proto zapotřebí ošetřovat zvířata ve stáří do 4 týdnů kombinovaným přípravkem. Rezistence parazitů vůči jakékoli skupině anthelmintik se může vyvinout po častém, opakovaném použití anthelmintika příslušné skupiny. Po manipulaci s léčivým přípravkem je nutno si umýt ruce. V případě náhodného pozření tablet, především dítětem, vyhledejte ihned lékařskou pomoc a ukažte příbalovou informaci nebo etiketu praktickému lékaři. Milbemax nesmí kontaminovat vodní toky, protože může být toxický pro ryby a další vodní organismy.
 
Dávkování:
Milbemax se podává perorálně jednorázově s potravou nebo po krmení.
Milbemax se podává v minimální doporučené dávce 0,5 mg milbemycin oxime a 5 mg praziquantelu na kg živé hmotnosti.
1/2 tablety 0,5 - 1 kg živé hmotnosti
1 tableta >1- 5 kg Milbemax pro štěňata a malé psy
1 tableta 5 - 25 kg živé hmotnosti Milbemax pro psy
K dostání pouze na lékařský předpis!