Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milbemax tablety Novartis:milbemax-kote.jpg
 
 
Pro koťata,dospělé,březí a kojící kočky
prevence a léčba smíšené infekce
K PREVENCI ONEMOCNĚNÍ DIROFILARIÓZY
 
 
Složení - účinné látky:
Milbemycinoximum 4 mg Paraziquantelum 10 mg Excipiens ad 132,5 mg Milbemax pro koťata
Milbemycinoximum 16 mg Paraziquantelum 40 mg Excipiens ad 132,5 mgmilbemax-kocky.jpg

Indikace nebo použití:
Je určen pro kočky k ošetření smíšených invazí nedospělých stadií a dospělců tasemnic (cestody) a hlístic (nematody) následujících druhů: - Cestody: Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus multuilocularis, - Nematody: Ancylostoma tubaeforae, Toxocara cati, Toxascaris leonina. Přípravek lze použít rovněž k prevenci onemocnění dirofiláriózy (Dirofilaria immitis), jestliže je indikována i doprovodná léčba cestodóz. Milbemax® je účinný proti 3. a 4. larválnímu stadiu, mikrofiláriím a do jisté míry i dospělcům. Podává se v dávce 2 mg účinné látky milbemycin oximu na 1 kg živé hmotnosti. Tato dávka je zajištěna při dodržení obecného schématu podávání přípravku Milbemax® dle hmotnosti kočky. Preventivní účinek Milbemaxu před možnou infekcí dirofiláriemi je 4 týdny po podání.

Kontraindikace:
Žádné.

Nežádoucí účinky:
Ve velmi vzácných případech byly u koček po podání tohoto veterinárního léčivého přípravku pozorovány systémové příznaky (jako letargie), neurologické příznaky (jako je svalový třes a ataxie) a/nebo gastrointestinální příznaky (jako zvracení, průjem, nechutenství, zvýšené slinění).

Zvláštní opatření pro použití:
Dle správné veterinární praxe je vhodné zvíře zvážit, aby byla zajištěna přesná dávka.
Invaze parazita Echinococcus představuje nebezpečí pro člověka. V takových případech je nutno dodržovat specifické předpisy léčby a postupy s ohledem na bezpečnost pro lidi. Je nutno konzultovat tuto problematiku s ústavy parazitologie.
Nebyly provedeny studie s velmi vysílenými kočkami nebo se zvířaty s vážně narušenými ledvinami nebo funkcí jater. Přípravek se nedoporučuje pro taková zvířata nebo jen po zvážení výše rizika nebo přínosu příslušným veterinárním lékařem.
Rezistence parazitů vůči jakékoli skupině anthelmintik se může vyvinout po častém, opakovaném použití anthelmintika příslušné skupiny.
Po manipulaci s léčivým přípravkem je nutno si umýt ruce.
V případě náhodného pozření tablet, především dítětem, vyhledejte ihned lékařskou pomoc a ukažte příbalovou informaci nebo etiketu praktickému lékaři.
Milbemax nesmí kontaminovat vodní toky, protože může být toxický pro ryby a další vodní organismy.

Dávkování:
Milbemax se podává v minimální doporučené dávce 2 mg milbemycin oxime a 5 mg praziquantelu na kg živé hmotnosti.
1/2 tablety 0,5 - 1 kg živé hmotnosti Milbemax pro koťata a malé kočky
1 tableta >1- 2 kg Milbemax pro koťata a malé kočky
1/2 tablety >2 - 4 kg živé hmotnosti Milbemax pro kočky
1 tableta >4- 8 kg živé hmotnosti Milbemax pro kočky