Jdi na obsah Jdi na menu
 


Foresto obojek Bayer 38 cm, 76 cmforesto-male.jpg

Složení - účinné látky:¨
Imidaclopridum 1,25 g, Flumethrinum 0,56 g obojek 38 cm (kočky a psi do 8 kg)
Imidaclopridum 4,5 g, Flumethrinum 2,03 g obojek 70 cm (psi nad 8 kg)

Složení - pomocné látky:
Oxid titaničitý, černý oxid železitý, dibutyl - adipát, propylenglykol-dioktanodidekanoát, epoxidovaný sójový olej, kyselina stearová, polyvinylchlorid

Indikace nebo použití:
Léčba a prevence zablešení (Ctenocephalides felis) po dobu 7 až 8 měsíců. Účinnost proti blechám nastupuje okamžitě po nasazení obojku.foresto.jpg
Zabraňuje vývoji bleších larev v nejbližším okolí zvířete po dobu 8 měsíců.
Foresto může být použit jako součást léčby alergické dermatitidy vyvolané blechami (FAD)

Přípravek má stalý akaricidní účinek proti klíšťatům (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) a repelentní (zabraňující sání) účinek (Ixodes ricinus, Ripicephalus sanguineus) po dobu 8 měsíců. Působí proti larvám, nymfám i dospělým klíšťatům. Klíšťata přisátá na psovi před nasazením obojku nemusí být zahubena do 48 hodin po jeho aplikaci, a mohou zůstat dále na napadeném zvířeti. Proto je vhodné odstranit všechna klíšťata na psovi při nasazení obojku. Po dvou dnech obojek zabraňuje dalšímu napadení klíšťaty.

Léčba infestace všenkami (Trichodectes canis)

Kontraindikace:
Nepoužívat u štěňat mladších 7 týdnů.
Nepoužívat v případě známé přecitlivělosti na některou léčivou, nebo pomocnou látku.

Nežádoucí účinky:
Někdy se v prvních dnech po nasazení obojku u zvířat, která nejsou zvyklá nosit obojek, může objevit mírný puritus a/nebo erytém. Překontrolujte, jestli není obojek příliš utažen.
V místě nošení obojku může dojít k mírnému vypadávání srsti a kožnímu podráždění. Tyto změny obvykle vymizí během jednoho až dvou týdnů bez toho, aby bylo nutno obojek sundávat. V ojedninělých případech se doporučuje obojek přechodně sundat, dokud symptomy neodezní.
Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.

Interakce:
Nejsou známy

Aplikace:
Pro kočky a psy s hmotností do 8 kg je určen Foresto obojek o délce 38 cm.
Pro psy s hmotností nad 8 kg je určen Foresto obojek o délce 70 cm.