Jdi na obsah Jdi na menu
 


Flexadin

flexadin-plus.jpgFlexadin PLUS

Flexadin plus je přípravek vytvořen pro podporu funkce koubů. Dá se využít jako prevence kloubních onemocnění u všech psů.

Obsahuje omega mastné kyseliny (EPA, DHA)*, vitamín E*, glukosamin HCl, Harpagophytum procumbens.

Flexadin PLUS je dostupný ve dvou provedeních:
Pro kočky a malé psy 90 tbl
Pro střední a velké psy 90 tbl.

Tablety jsou ochucené a žvýkací, zvířata nemívají problém je přijmout běžně s krmením. Podávají se jednou denně.


flexadin-advanced.jpg

Flexadin ADVANCED
Flexadin ADVANCED má inovativní složení pro podopru metabolismu a funkce kloubů postižených osteoartritidou.


Flexadin ADVANCED se podává jednou denně jedna tableta bez ohledu na velikost psa. Jedno balení obsahuje 30 tbl.
Tablety jsou ochucené a žvýkací, zvířata nemívají problém je přijmout běžně s krmením.


UC-II je zkratka pro nedenaturovaný kolagen typu II, který je přirozenou strukturální a funkční součástí kloubní chrupavky. Je získáván z mečových chrupavek kuřat unikátním patentovaným procesem extrakce za specifických podmínek. Díky tomuto procesu zůstává zachována jeho originální molekulární struktura i jeho biologické vlastnosti.

Mechanismus působení se vztahuje k imunitnímu systému.
U koubů postiženým osteoartritidou dochází k nevratné destrukci kloubní chrupavky. Kolagen typu II se uvolňuje a dostává se poprvé do kontaktu s buňkamiimunitního systému, které tak proti němu začnou tvořit protilátky (vzniká autoimunitní proces). Zachovalá molekulární struktura kolagenu typu II v tabletách Flexadin Advanced pozitivně ovlivňuje imunoregulační odpověď potřebnou pro rozvoj imunotolerance ke kolagenu. Imunitní systém tak přestane protilátky proti kolagenu typu II tvořit a chrupavka již není dále poškozována.

Esenciální mastné kyseliny jsou složkou buněčných membrán, podílejí se na transportu tuků a slouží jako prekurzory (předchůdci) látek, které regulují zánětlivé procesy.
Vitamin E je velmi dobře známým antioxidantem, který vychytává volné radikály. Studie ukazují, že hladina vit. E udržovaná ve fyziologickém rozmezí působí preventivně proti degradaci chrupavky.