Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cestal plus tablety Ceva:cestal-pes.jpg

Pro dospělé psy
prevence a léčba smíšené infekce

Složení - účinné látky:
Praziquantelum 50 mg, Pyranteli pamoas 144 mg, Fenbendazolum 200 mg v 1 tabletě.

Složení - pomocné látky:
laktóza, pšeničný škrob, povidon, mastek, stearan hořečnatý, sodná sůl karboxymethylškrobu, sušené kvasnice, játrové aroma

Indikace nebo použití:
Cestal Plus je určen na léčbu a prevenci infestací všemi druhy tasemnic a oblých červů u psů a štěňat: - askaridy: Toxocara canis, Toxascaris leonina (zralé a nezralé formy) - ankylostomy: Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala (zralé formy) - trichuridy: Trichuris vulpis (zralé formy) - tasemnice: Echinococcus species, Taenia species, Dipylidium caninum (zralé a nezralé formy).

Kontraindikace:
Nejsou známy.

Nežádoucí účinky:
Díky nízké toxicitě má Cestal Plus vysoký index bezpečnosti. Při podání pětinásobku doporučené dávky během bezpečnostních testů nebyly zaznamenány žádné nepříznivé klinické, hematologické nebo biochemické reakce. Také klinické studie nevykázaly žádné nežádoucí účinky.

Interakce:
Nepodávat současně s piperazinem, který může zamezit působení pyrantelu. Žádné jiné interakce nejsou známy. Po dobu léčby se nevyžaduje hladovka ani speciální dietetické opatření.

Dávkování:
Jedna tableta na 10 kg ž.hm., což odpovídá následující dávce účinných látek na 1 kg ž.hm.: Praziquantelum 5 mg, Pyranteli pamoas 14,4 mg, Fenbendazolum 20 mg. Štěňata a malá plemena: - 1/4 tablety na méně než 2 kg ž.hm. - 1/2 tablety na 2-5 kg ž.hm. - 1 tableta na 5-10 kg ž.hm. Střední plemena: - 2 tablety na 10-20 kg. ž.hm. - 3 tablety na 20-30 kg ž.hm. Velká plemena: - 4 tablety na 30-40 kg ž.hm. - 5 tablet na 40-50 kg ž.hm. Tablety se mohou podávat přímo nebo přimíchané do krmiva. Doporučuje se podávat před krmením. V případě masivní invaze je nutno aplikaci opakovat za 14 dní. Preventivní podávání se doporučuje každého čtvrt roku.