Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arthronis fáze 1

product_arthronis_phase1.jpgArthronis fáze 1 je přípravek nové generace určený k dlouhodobé péči o klouby Vašeho psa. Je vhodný při kloubních potížích a osteoartróze ve všech lokalizacích obsahující unikátní kombinaci třech účinných látek.


Účinné látky: D-Glukosamin sulfát x 2 KCl, Methylsulfonylmethan, Lactamin

Složení: D-Glukosamin sulfát x 2 KCl, Methylsulfonylmethan, Lactamin 80%, celulosa mikrokrystalická, kroskarmelosa sodná sůl, stearan hořečnatý, sorbitol, sýrová příchuť, hypromelosa

  • D-Glukosamin sulfát x 2 KCl, který je solí tělu vlastní stavebního kámen D-Glukosaminu, který je stavební součástí mnohých tělních tkání, například  kloubní chrupavky. Podáním D-Glukosaminu dojde k ochraně  chrupavky vašeho psa a tak i ke zlepšení jeho pohyblivosti a ke zmírnění bolestí.arthronis-faze-1-mini.jpg

  • Hydrolyzovaný kolagen  - který příznivě působí na regeneraci pojivové tkáně tvořící pohybový a vazivový aparát psů.
Slouží k regeneraci kloubních povrchů a vaziv a zmírňuje obtíže způsobené degenerativními procesy pojivové tkáně, které jsou příčinou bolestí pohybového aparátu.
Dodává látky pozitivně působící na pohybový aparát, neboť dodává výživné látky kostem kloubního lůžka a vyživuje jak kosti, tak i chrupavky, čímž se pohyb stává pro psy méně problematickým. U psích plemen, která velmi často trpí omenocněními pohybového a vazivového aparátu, je velká šance při podávání látek potřebných pro výživu kloubů, šlach i kostí již od štěněcího věku, že bude výskyt těchto onemocnění výrazně omezen.

 

  • MSM – je přírodní látka s prokázanými analgetickými (bolest tišícími)  a antiflogistickými (protizánětlivými) účinky. Její dlouhodobé podávání je na rozdíl od nesteroidních antirevmatik naprosto bezpečné pro trávící ústrojí Vašeho psa.  MSM snižuje produkci mediátorů zánětu, zejména interleukinu-1, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Je tedy vynikajícím prostředkem pro celkové zlepšení zdravotního stavu a fyzické kondice.

MSM je zároveň jedním ze základních zdrojů organicky vázané síry, kterou náš organismus potřebuje k mnoha metabolickým dějům, jakými jsou např. stavba drápů a srsti, chrupavek, cév a vazů. V neposlední míře se velmi mnoho sloučenin síry vyskytuje v nervové tkáni a mozku.

  • Lactomin – je 80% proteinový koncentrát s obsahem sirných esenciálních aminokyselin L-cystein a L-methionin, které jsou nezbytné pro generaci kloubní chrupavky

Malé  plemeno (do 25 kg)                           1 tableta denně

Střední plemeno (25-50 kg)                       2 tablety denně

Velké plemeno (50-75 g)                             3 tablety denně

 
Přípravky arthronis fáze 1 a arthronis fáze 2 podávejte po dobu 2 měsíců, nejprve arthronis fáze 1,po ukončení 2 měsíční kůry  podávejte po dobu 2 měsíců přípravek arthronis fáze 2.

Tyto kůry opakujte 1 x ročně. Při chronických koubních potížích je vhodné kůry opakovat 2x ročně, při těžkých kloubních poškozeních podávat přípravky kontinuálně.

Účinnost:
Arthronis  fáze 1 obsahuje D-Glukosamin sulfát x 2 KCl. Jedná se o nejlépe klinicky ověřenou   účinnou látku ze skupiny SYSADOA, tj. symptomaticky pomalu působících látek při osteoartróze. Řada uznávaných veterinárních  studií i mnohaletá praxe prokázaly, že

D-Glukosamin sulfát x 2 KCl při dlouhodobém užívání ve správné dávce:
- snižuje bolestivost kloubů,
- zlepšuje jejich hybnost,
- obnovuje strukturu chrupavky,
- působí protizánětlivě (brzdí aktivitu enzymů poškozujících chrupavku),
- zároveň snižuje spotřebu léků proti bolesti a umožňuje tak omezit jejich nežádoucí účinky.

Přípraveky koubního programu arthronis  jsou všechny vyráběny unikátní technologií CANIS tablety, které se vyznačují:

1/ atraktivní sýrovou vůní (pes se řídí především čichem, proto CANIS tablety jsou doplněny  sýrovým atraktantem, na který psi velice dobře reagují)

2/ velikost tablety (velikost tablety je relativně velká, řídí se velikostí průměrné granule suché stravy).

3/ křehkost tablety (CANIS tableta je výrazně křehčí než standardní tablety. To umožňuje spolu s větší velikostí je psu rozkousnout a poté je spolknout.Tvrdé tablety, které nejdou snadnou rozkousnout má pes tendenci vyplivnout.)

4/ barva a povrchová úprava (CANIS tableta je specielně potažena a upravena tak, aby barevně a hmatově maximálně připomínala granuli suché stravy, které psi bez problému přijímají.  Klasické hladké tablety s atypickou barvu vyvolávají u psů nedůvěru a většinou nejsou psem přijímány)

CANIS tablety jsou psy většinou snadno přijímány buď přímo, jako forma pamlsku, nebo ve stravě, a to jak suché, tak v konzervách. V 5-10% případů, kdy pes odmítá příjem tablety jakoukoli formou, tabletu snadno rozdrtíte lžičkou nebo špičkou nože a prášek přidejte do stravy.

CANIS tableta Vám umožní podávat veterinární přípravek dlouhodobě velmi snadno bez nepříjemných rituálů spojených s podáváním klasických tablet.