Jdi na obsah Jdi na menu
 


Advantix spot-on Bayerbodegon-advantix-nuevo1altaok.jpg


Složení - účinné látky:
Imidaclopridum 40 mg , Permethrinum  200 mg v 1 pipetě 0,4 ml
Imidaclopridum 100 mg , Permethrinum  500 mg v 1 pipetě 1 ml
Imidaclopridum 250 mg , Permethrinum  1250 mg v 1 pipetě 2,5 ml
Imidaclopridum 400 mg , Permethrinum  2000 mg v 1 pipetě 4 m

Složení - pomocné látky:
Butylhydroxytoluen ( E321), N-Methylpyrrolidon, Střední nasycené triacyglyceroly, Kyselina citronová( E330)

Indikace nebo použití:
Advantix pro psy je určen pro léčbu a prevenci napadeníe blechami (Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis). Blechy na psech jsou zabíjeny během jednoho dne po aplikaci. Jednorázová aplikace Advantix pro psy chrání před dalším napadením blechami po dobu 4 týdnů. Přípravek Advantix pro psy může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD).
Přípravek Advantix pro psy má persistentní, akaricidní a repelentní účinnost proti napadení klíšťaty (Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus po dobu 4 týdnů a Dermacentor reticularis po dobu 3 týdnů). Klíšťata přítomná na psovi už v době aplikace nemusí být usmrcena během 2 dnů po léčbě a mohou zůstávat přichycená a viditelná. Proto je doporučeno odstranit klíšťata přítomná na psovi již v době aplikace přípravkem Advantix pro psy, aby se zabránilo jejich přichycení a sání krve.
Jednorázová aplikace přípravkem Advantix pro psy má repelentní (zabraňující sání) účinnost proti flebotomům (Phlebotomus papatasi  po dobu 2 týdnů a Phlebotomus perniciosus po dobu 3 týdnů), proti komárům (Aedes aegypti po dobu 2 týdnů a Culex pipiens po dobu 4 týdnů) a proti bodalce stájové (Stomoxys calcitrans) po dobu 4 týdnů.

Kontraindikace:
Pro absenci dostupných informací by přípravek Advantix pro psy neměl být používán u štěňat do 7 týdnů věku nebo u psů do váhy 10 kg ž. hm

Nežádoucí účinky:
Vzácné případy reakcí u psů mohou zahrnovat přechodnou kožní senzitivitu (zvýšená lokální  svědivosti, škrábání, otírání, ztráta srsti a zčervenání v místě aplikace) nebo letargii, která sama vymizí.
Ve velmi vzácných případech  mohou být u psů pozorovány změny chování (neklid, třes, kňučení a válení), gastro-intestinální příznaky (zvracení, průjem, nadměrné slinění, snížená chuť k jídlu) a neurologické příznaky jako vratký pohyb a záškuby u psů citlivých na permethrin. Tyto příznaky jsou většinou přechodné a samy vymizí.
Otrava po nežádoucím perorálním příjmu u psů je nepravděpodobná, ale může se vyskytnout ve velice vzácných případech. V tom případě se mohou vyskytovat neurologické příznaky jako třes a letargie. Léčba by měla být symptomatická .Není známo specifické antidotum.
Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.
Advantix pro psy může být použit během gravidity a laktace.

Upozornění:
Nepoužívejte u koček! Advantix pro psy je extrémně jedovatý pro kočky a může být pro ně fatální z důvodu specifické fyziologie koček, které nejsou schopné metabolizovat určité látky včetně permethrinu. Aby se zamezilo náhodnému kontaktu koček s přípravkem, udržujte ošetřené psy po ošetření odděleně od koček, dokud není místo aplikace suché. Je důležité se ujistit, že kočky neolizují místo aplikace na psovi, který byl léčen tímto přípravkem. Vyhledejte neprodleně veterinárního lékaře v takovém případě.

Dávkování:
Doporučená dávka je: 10 - 25 mg/kg živé hmotnosti (ž.hm.) imidaclopridu a 50 - 125 mg/kg živé hmotnosti (ž.hm.) permethrinu.

Ke snížení nebezpečí reinfestace novými blechami se doporučuje ošetřit všechny psy v domácnosti. Ostatní domácí zvířata žijící ve stejné domácnosti by měla být také ošetřena vhodným přípravkem. Zároveň se doporučuje použít vhodné přípravky proti dospělým blechám a jejich vývojovým stádiím v okolním prostředí zvířete.

Přípravek Advantix pro psy zůstává účinný i při namočení zvířete. Nicméně dlouhého, intenzivního kontaktu s vodou by se mělo ošetřené zvíře vyvarovat. V případech častého koupání může být redukována doba účinku.V těchto případech nepoužívejte opakované podání častěji jak jednou týdně. Pokud pes potřebuje šamponování, mělo by být provedeno před podáním Advantixu nebo alespoň 2 týdny po aplikaci k zajištění optimální účinnosti přípravku.

Aplikace:
Vyjměte jednu pipetu z balení. Držte aplikátor pipety ve vzpřímené pozici, zatočte a vytáhněte uzávěr. Opačný konec uzávěru nasaďte na pipetu a otočením porušte těsnění pipety. Uzávěr sundejte.

Aplikujte na klidně stojícím psovi. Celý obsah pipety Advantix pro psy by měl být aplikován rovnoměrně ve čtyřech kápnutích na hřbetu psa od ramen po kořen ocasu. Při každém kápnutí rozhrňte srst, až je viditelná kůže. Přiložte ústí pipety Advantix pro psy přímo na kůži a stisknutím pipety aplikujte příslušnou část obsahu přímo na její povrch. Neaplikujte příliš velké množství roztoku na jedno místo, roztok by mohl stékat po boku psa.